Dzisiaj jest środa, 21 sierpnia 2019 r., imieniny: Franciszka, Kazimiery, Ruty
Jesteś tutaj: › Aktualności :: Aktywni dla Pruślina
Aktualności

Aktywni dla Pruślina

Na Pruślinie przy muzyce życie płynie

Stowarzyszenie "Aktywni na Pruślinie" poraz kolejny w tym roku zaprosiło mieszkańców osiedla na spotkanie, tym razem z okazji 100 lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Uroczystość odbyła się 13 października br.  pod nazwą "Na Pruślinie przy muzyce życie płynie ". To jednocześnie tytuł projektu złożonego w czerwcu tego roku do Funduszu Grantowego Dobrego Sąsiedztwa dla Ostrowa Wielkopolskiego. W ten sposób udało się pozyskać fundusze na przygotowanie tego dużego przedsięwzięcia, które zorganizowano na sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 13 dla 130 osób.

Głównym celem spotkania była chęć integracji społeczności lokalnej poprzez muzykę patriotyczną, dlatego organizatorzy uroczystości zaprosili muzyków z "Kapeli znad Baryczy", którzy w swoim repertuarze posiadają utwory o tematyce    patriotyczno - religijnej.

W spotkaniu uczestniczyli również zaproszeni goście w osobach: senatora RP Łukasza Mikołajczyka, Przewodniczącego Rady Miejskiej Mariana Herwicha, Pełnomocnika ds. organizacji pozarządowych p. Lidii Sobóckiej, przedstawicieli Stowarzyszenia "Krępianie" z p. Prezes Marią Kaczmarek, radnych Osiedla Pruślin, pań z Osiedlowego Koła Gospodyń oraz panów z OSP Pruślin.

Dalsza część spotkania przebiegała w towarzyskiej, serdecznej atmosferze przy pięknie udekorowanych stołach w kolorze biało-czerwonym. Panie ze Stowarzyszenia przygotowały pyszne, domowe ciasta oraz ciepły posiłek urozmaicony grochówką wojskową przygotowaną przez miejscowych panów strażaków. Przybyli goście oraz tutejsi mieszkańcy długo bawili się przy nutach piosenek patriotycznych co zapewne przyczyniało się do zacieśnienia więzów i integracji  społecznosci osiedla Pruślin.