Dzisiaj jest poniedziałek, 26 sierpnia 2019 r., imieniny: Ireneusza, Konstantego, Marii
Jesteś tutaj: › Aktualności :: Postaw na rower!
Aktualności

Postaw na rower!

Stowarzyszenie Kulturalno - Edukacyjno - Społeczne

W ramach projektu "Postaw na rower!" Stowarzyszenie Kulturalno - Edukacyjno - Społeczne "re-EWOLUCJA"  zrealizowało 10 wydarzeń mających na celu  promowanie jazdy na rowerze. Od  czerwca do września odbyły sie 4 Masy Krytyczne, na które zaproszono ciekawych gości (artysta Paweł Jabłoński, grupa "Night Bikeres", podróżniczka Zofia Szafałowicz)  lub realizowano ciekawe pomysły - zachęta do przynoszenia książek do starych budek telefonicznych na Rynku.

W ramach przygotowań do Dnia bez Samochodu w trzy wrześniowe piątki zoraganizowano warsztaty plastyczne dla dzieci o tematyce ekologicznej  - "Zaprojektuj ekologiczną koszulkę" i "Zaprojektuj ścieżkę rowerową".

20 września br. w ramach projektu odbyło się Forum Rowerowe, na którym ostrowscy rowerzyści rozmawiali o problemach związanych z poruszaniem sie na jednośladach z Sekretarzem Miasta panem Andrzejem Baraniakiem i Dyrektorem Miejskiego Zarządu Dróg - Marcinem Wieruchowskim.

W Parku Miejskim Stowarzyszenie zorganizowało warsztaty plastyczne pod hasłem "Ekologiczne miasto przyszłości". Słuchaliśmy koncertu Katarzyny Rynkowskiej i Macieja Bąka. Ważnym punktem programu  był też performans Roksany Lisiak "Syzyfowe..." z udziałem Zuzanny Wojciechowskiej.

Wrześniowe działania zakończyły się projekcją filmu "Rowery kontra samochody" w Forum Synagoga.

Realizacja projektu zamknięta zostanie w październiku, wizytą w Schronisku dla bezdomnych zwierząt w Wysocku Wiekim.