Dzisiaj jest sobota, 24 lutego 2018 r., imieniny: Boguty, Bogusza, Macieja
Aktualności

Integrowanie przez zumbowanie

wyjątkowe zajęcia zumby

W Sołectwie Karski, 20 kwietnia br. rusza projekt pt „Integrowanie przez zumbowanie- grant na start", realizowany w ramach wsparcia Funduszu Grantowego Dobrego Sąsiedztwa dla Ostrowa Wielkopolskiego. Będzie to cykl jedenastu zajęć zumby organizowanych w świetlicy wiejskiej w Karkach (jeden raz w tygodniu). Projekt zostanie zakończony dwugodzinnym maratonem charytatywnym na rzecz Akcji Katolickiej przy Parafii św. Wojciecha w Lewkowie. W trakcie, którego planowane jest zebranie przyborów szkolnych dla potrzebujących dzieci z Parafii.


Zumba to innowacyjny system fitness, który poprzez świetną zabawę - połączenie tańca i aerobiku kształtuje sylwetkę, dba o kondycję, a przede wszystkim wprawia w dobry humor i świetne samopoczucie. Zumba ma to do siebie, że integruje osoby biorące udział w zajęciach.

Pomysłodawcami projektu są Koło Gospodyń Wiejskich wraz z mieszkankami Sołectwa, przy wsparciu OPS w Karskach- jako organizacji wiodącej.

Projekt ma pobudzić aktywność fizyczną mieszkańców sołectwa Karski i ościennych sołectw, bez względu na płeć i wiek, poprawić kondycję i samopoczucie uczestników, zachęcić do aktywnego spędzania wolnego czasu w gronie sąsiadów, znajomych, przyczynić się do nawiązania nowych znajomości i więzi, przeżycia nowych doświadczeń, ma integrować uczestników i pobudzać do społecznej aktywności.


Serdecznie zapraszamy!

 

foto

 


Galerie: