Dzisiaj jest środa, 21 sierpnia 2019 r., imieniny: Franciszka, Kazimiery, Ruty
Jesteś tutaj: › EDYCJE KONKURSU › 4 EDYCJA
Cztery dni - 15.01.2008
Pozostało jeszcze tylko kilka dni na składanie wniosków w ramach czwartej edycji Funduszu Grantowego. Termin upływa 18 stycznia 2008 roku. Konkurs realizowany jest przez Stowarzyszenie Fundusz Grantowy Dobrego Sąsiedztwa dla Ostrowa Wielkopolskiego. >>

Fundusz Grantowy to przedsięwzięcie adresowane do stowarzyszeń, organizacji i grup nieformalnych działających na terenie trzech gmin tworzących grantowe stowarzyszenie: Miasto Ostrów Wielkopolski, Gmina i Miasto Odolanów oraz Gmina Ostrów.

-W bieżącym roku organizacje ubiegające się o dofinansowanie będą mogły uzyskać znacznie większe kwoty niż w minionych edycjach. To niewątpliwie pozwoli zorganizować imprezy na wysokim poziomie i z dużym rozmachem. Dlatego jeszcze raz gorąco zachęcam by nie czekać do ostatniej chwili ze złożeniem wniosku - mówi Iwona Matuszczak-Szulc, Prezes Stowarzyszenia Fundusz Grantowy Dobrego Sąsiedztwa - Zasady postępowania niewiele różnią się od tego co było. Istotna zmiana jest taka, że wprowadziliśmy ujednolicony formularz zarówno dla małych, jak i dużych grantów. Ponadto organizacje pozarządowe mogą starać się o dofinansowanie nie jednego, ale nawet kilku projektów.

Grupy nieformalne chcąc ubiegać się o granty muszą pamiętać, że nie mogą występować pod patronatem szkoły czy samorządowej jednostki kultury tylko pod patronatem zarejestrowanej organizacji pozarządowej np. stowarzyszenia, klubu czy fundacji. Do tej grupy wnioskodawców skierowany jest konkurs na małe granty.

Do wniosku obowiązkowo należy dołączyć załączniki: aktualny wyciąg z KRS lub innego rejestru w którym figuruje organizacja, sprawozdanie finansowe za poprzedni rok, aktualny statut organizacji.

W nowej edycji mały grant wynosi 3 tysiące złotych. Natomiast w konkursie o duże granty można otrzymać 10 tys. 15 tys. lub 20 tys. Zgodnie z nowymi kryteriami nie będzie można łączyć dofinansowania na to samo przedsięwzięcie z budżetu Funduszu oraz ze środków budżetu właściwego samorządu.

 

Justyna Mikołajczyk
Biuro Prasowe i Relacji Społecznych

15.01.2008 r.

Pozostałe podstrony: