Dzisiaj jest sobota, 24 lutego 2018 r., imieniny: Boguty, Bogusza, Macieja
Jesteś tutaj: › EDYCJE KONKURSU › 3 EDYCJA
Zapotrzebowanie większe od możliwości - 02.04.2007 r.
Przedstawiciele 82 organizacji i grup nieformalnych odebrali zaświadczenia o przyznaniu grantów w ramach 3 edycji Funduszu Grantowego dla Ostrowa Wielkopolskiego. Uroczyste wręczenie tych dokumentów odbyło się 2 kwietnia 2007 roku w Sali posiedzeń Rady Miejskiej Ostrowa.

W dniu 1 lutego br. oficjalnie ogłoszono 3 edycję Funduszu Grantowego, który w tej edycji realizowany jest przez Stowarzyszenie Fundusz Grantowy Dobrego Sąsiedztwa dla Ostrowa Wielkopolskiego, założone przez władze samorządowe Ostrowa Wielkopolskiego, Gminy Miasto Ostrów Wielkopolski oraz Miasto i Gminę Odolanów.

W marcu zakończył się okres składania wniosków, które przeszły następnie ocenę panelu ekspertów i komisji funduszu.

Łącznie wpłynęło 137 wniosków. Niemal po połowie rozłożyła się ilość wniosków na małe i duże granty. Na pierwsze złożono 67 wniosków, z kolei na duże 69. Organizacje z terenu miasta Ostrowa złożyły 102 wnioski, z terenu Odolanowa 21 wniosków, z Gminy Ostrów 14. Szczegółową prezentację z danymi statystycznymi przedstawiła Iwona Matuszczak-Szulc prezes Stowarzyszenia.

- Organizacje pozarządowe świetnie wpisują się w ideę pomocniczości - mówił podczas wręczenia zaświadczeń beneficjentom Radosław Torzyński, Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego. - Idea ta oznacza tyle, by samorządy nie robiły tego, co potrafi zrobić społeczeństwo w różnych formach np. właśnie poprzez organizacje pozarządowe. Dziękuję Wam wszystkim za to, że chcecie społecznie działać i że mogą z tego być wspaniałe efekty dla wszystkich mieszkańców naszych samorządów.

Obecnie beneficjenci mogą przystąpić do realizacji swoich projektów. Zgodnie z harmonogramem mają na to czas od 1 kwietnia do 30 września. Dalsze dwa tygodnie to czas na dokonanie rozliczeń finansowych. Tego właśnie życzył wszystkim organizacjom Marian Janicki, zastępca burmistrza Odolanowa.

- Przedstawiliście fantastyczne projekty, życzę Wam teraz udanej realizacji i byście bez problemu z wszystkich formalności rozliczeniowych - powiedział zastępca Burmistrza Odolanowa.

Prezydent Ostrowa poinformował wszystkich, że jeszcze w tym roku, ok. listopada, odbędzie się 4 edycja Funduszu. - Nie mogliśmy zaspokoić zapotrzebowania wszystkich chętnych. To zainteresowanie pokazuje, że Fundusz jest dobrym narzędziem wspierania organizacji pozarządowych. Chcę zapewniać, że zarówno Pani Prezes Matuszczak-Szulc, jak i ja zaangażowaliśmy się w pozyskanie kolejnych darczyńców do Funduszu.


Janusz Grzesiak
Biuro Prasowe i Relacji Społecznych

03.04.2007 r.

Galerie:
Pozostałe podstrony: