Dzisiaj jest sobota, 24 lutego 2018 r., imieniny: Boguty, Bogusza, Macieja
Jesteś tutaj: › EDYCJE KONKURSU › 3 EDYCJA
Eksperci ocenią projekty - 03.2007 r.
137 wniosków zostało złożonych w III edycji Funduszu Grantowego dla Ostrowa Wielkopolskiego. Przygotowane przez organizacje i stowarzyszenia projekty w ramach tzw. małych i dużych grantów ocenią teraz eksperci. Wybór najlepszych odbędzie się 27 marca 2007r.

Ostatnie tygodnie były wyjątkowo pracowite dla organizacji, stowarzyszeń i grup nieformalnych chcących skorzystać z dofinansowania Funduszu Grantowego. W dniu 1 marca upłynął termin składania wniosków, a do rozdysponowania przeznaczono pulę 388 tys. złotych. Tymczasem wnioskodawcy zgłosili zapotrzebowanie na środki w wysokości dwukrotnie większej niż budżet Funduszu.

Niemal po połowie rozłożyła się ilość wniosków na małe i duże granty. Na pierwsze złożono 67 wniosków, z kolei na duże 69. Organizacje z terenu miasta Ostrowa złożyły 102 wnioski, z terenu Odolanowa 21 wniosków, z Gminy Ostrów 14.

W tym roku prowadzeniem Funduszu zajmuje się Stowarzyszenie Fundusz Grantowy Dobrego Sąsiedztwa dla Ostrowa Wielkopolskiego, który tworzą samorządy miasta Ostrowa, Odolanowa i Gminy Ostrów. Na budżet Funduszu złożyła się darowizna PKN ORLEN oraz wpłaty trzech gmin-członków Stowarzyszenia. Z tych względów o dofinansowanie mogły więc wnioskować organizacje działające na terenie trzech gmin.

Podobnie, jak w latach poprzednich, największym zainteresowaniem cieszyły się projekty z dziedziny kultury i sztuki oraz sportu i rekreacji. Na te przedsięwzięcia złożono najwięcej wniosków (83). Na edukację i ochronę środowiska przyrodniczego wpłynęły 34 wnioski. Na profilaktykę i ochronę zdrowia 12, a na wspieranie i rozwój przedsiębiorczości 8, z czego 7 z terenu miasta Ostrowa.

W dniu 6 marca br. podczas spotkania w Urzędzie Miejskim wnioski, podzielone tematycznie, trafiły do oceny eksperckiej. Informacje te będą potrzebne Komisji przy ostatecznym wyborze wniosków.


Janusz Grzesiak
Biuro Prasowe i Relacji Społecznych

07.03.2007 r.

Pozostałe podstrony: