Dzisiaj jest niedziela, 19 maja 2019 r., imieniny: Celestyny, Iwony, Piotra
Jesteś tutaj: › EDYCJE KONKURSU › 1 EDYCJA
Uroczyste ogłoszenie laureatów Pierwszej Edycji Funduszu Grantowego

Członkowie Komitetu Grantowego przyznali 52 organizacjom pozarządowym i grupom nieformalnym granty o łącznej wartości około 300 tys. zł. Uroczystość ich wręczenia odbyła się w Społecznej Wyższej Szkole Zarządzania i Przedsiębiorczości z udziałem przedstawicieli parlamentu, Polskiego Koncernu Naftowego ORLEN, UNDP, samorządu miejskiego i powiatowego oraz zaproszonych gości - zwycięzców I edycji Konkursu Grantowego.

Serdecznie dziękuję członkom Komitetu, którzy poświęcili swój czas, aby pracować społecznie przy ocenie zgłoszonych wniosków. Uważam , iż odnieśliśmy duży sukces, wpłynęło 89 wniosków. W I edycji przekazaliśmy 150 tys. zł, w kolejnej liczymy na to, iż PKN ORLEN przekaże taką sama kwotę jak my, czyli 250 tys. W ten sposób do dyspozycji będzie 500 tys. Liczymy na dalszą aktywność organizacji i grup nieformalnych. Zwycięzcom gratuluję, a tym, którym za pierwszym razem się nie udało, zachęcam aby nie rezygnowali i próbowali w kolejnej edycji" - powiedział prezydent Jerzy Świątek.

Śmiało można stwierdzić, iż pomysł powołania Funduszu Grantowego i ogłoszenie Konkursu Grantowego to nie tylko strzał w przysłowiową dziesiątkę, ale i ogromny sukces. Ze zgromadzonej w ramach Funduszu kwoty 300 tys. zł (po 150 tys. zł przekazała Gmina Miasto Ostrów Wielkopolski i Polski Koncern Naftowy) przyznano tzw. duże (do 10 tys. zł) i małe granty (do 2 tys. zł). Szczęście uśmiechnęło się do 26 organizacji pozarządowych i 26 grup nieformalnych, których wnioski spełniły określone regulaminem wymogi i dzięki temu uzyskały dofinansowanie z Funduszu Grantowego. Na uwagę zasługuje fakt, iż konkurs grantowy cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem, o czym świadczy liczba zgłoszonych wniosków (w Ostrowie liczba ta wynosiła 89, a np. w ok. 150 tysięcznym Płocku w I edycji wpłynęły 102 wnioski). Różnorodność pomysłów planowanych przedsięwzięć zaskoczyła członków Komitetu Funduszu Grantowego, którego zadaniem było ostateczne wyłonienie listy projektów. Wśród tych projektów znalazły się m.in. : przydomowy warsztat dla bezdomnych mężczyzn, I Ostrowski Festiwal Nauki, opracowanie strategii turystycznej, festiwal teatralny, warsztaty taneczne dla ostrowskich czilliderek, rodzinne zawody w siatkówce, warsztaty przeciwdziałania przemocy w rodzinie, świetlice socjoterapeutyczne oraz wiele innych, które wpisały się już w wieloletnią tradycję np. Gwiazdka na Rynku, Festiwal Wielkanocny Ciemna Jutrznia, Ogólnopolski Festiwal Teatrów Niezależnych.

Kamila Pazdyka - Kancelaria Prezydenta

10.11.2005 r.

Galerie:
Pozostałe podstrony: