Dzisiaj jest wtorek, 25 czerwca 2019 r., imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma
Jesteś tutaj: › BENEFICJENCI 4 › BENEFICJENCI 4 EDYCJI › Gmina i Miasto Odolanów
Uczniowski Klub Sportowy Bartosz

Działalność Uczniowskiego Klubu Sportowego „Bartosz" przy Szkole Podstawowej im. gen. K. Glabisza w Odolanowie.

UKS „Bartosz" przy Szkole Podstawowej im. gen. Kazimierza Glabisza w Odolanowie został zarejestrowany w rejestrze stowarzyszeń kultury fizycznej w Urzędzie Wojewódzkim w Kaliszu w dniu 22.06.1995 r. Członkami Klubu są uczniowie i nauczyciele. Klub prowadzi działalność w trzech sekcjach:

- piłka ręczna dziewcząt
- piłka nożna chłopców
- lekkoatletyka.
Klub jest organizatorem i współorganizatorem wielu imprez sportowo-rekreacyjnych w szkole, w mieście Odolanów i na terenie gminy Odolanów. Bazę sportową stanowią Stadion Miejski i sala gimnastyczna przy Szkole Podstawowej w Odolanowie. Od 2007 r. baza sportowa wzbogaciła się o sztuczną ściankę wspinaczkową, gdzie dzieci poznają tajniki i techniki wspinaczki.


Stowarzyszenie Fundusz Grantowy mając na celu inicjowanie, prowadzenie i wspieranie działań i aktywności ludzi był głównym sponsorem tegorocznych projektów:

XIII Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Piłki Nożnej im. gen. Kazimierza Glabisza

Najważniejszą imprezą organizowaną przez UKS to Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Piłki Nożnej im. gen. Kazimierza Glabisza w kategorii młodzik. W tym roku turniej był rozgrywany już po raz trzynasty. Uczestniczyło w nim 19 drużyn. Turniej trwał dwa dni - 31.05.2008r. odbyły się eliminacje w pięciu grupach oraz półfinałowy na trzech boiskach. Finał rozgrywany był 1.06.2008 r. na stadionie miejskim w Odolanowie. Zwycięzcą turnieju został Lech Poznań, drugie miejsce KUKS Kalisz, trzecie miejsce Viktoria Ostrzeszów.

I Mistrzostwa Miasta i Gminy Odolanów we wspinaczce na sztucznych ścianach spianczkowych

W tym roku Klub po raz pierwszy zorganizował Mistrzostwa Gminy i Miasta Odolanów na sztucznej ścianie wspinaczkowej. Były to zawody dwudniowe w kategorii chłopców i dziewcząt, uczestniczyło w nich 45 uczniów szkół podstawowych i gimnazjum. Celem tych zawodów była promocja wspinaczki górskiej jako doskonałej formy wypoczynku, a także kształtowanie podstawowych cech motorycznych uczniów. Najbardziej udanym elementem tego przedsięwzięcia było to, że wszyscy uczestnicy pokonali ściankę wspinaczkową .


Prezes UKS „Bartosz""
Zygmunt Łyczywek

 


Adres Klubu:

Uczniowski Klub Sportowy Bartosz przy szkole podstawowej im. gen . Kazimierza Glabisza w Odolanowie

tel. 062 733 1441

e- mail: szkopod@interia.pl

 

Pozostałe podstrony: