Dzisiaj jest środa, 21 sierpnia 2019 r., imieniny: Franciszka, Kazimiery, Ruty
Jesteś tutaj: › BENEFICJENCI 4 › BENEFICJENCI 4 EDYCJI › Gmina Ostrów Wielkopolski
Parafia Rzymsko- Katolicka p.w Krzyża Świetego

Grupa Charytatywna przy Kościele Parafialnym p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Wysocku Wielkim istnieje od 16 lat. W chwili obecnej liczy 13 członków. Celem działalności jest szeroko rozumiana pomoc rodzinom potrzebującym, a w związku z tym konieczność zdobywania środków materialnych. Głównym sposobem ich pozyskiwania jest coroczne organizowanie festynów parafialnych. 

Tytuł projektu realizowanego w ramach czwartej edycji Funduszu Grantowego:

V Festyn Parafialny

kierownik projektu: ks. Proboszcz Jan Henryk Witkowski


W tym roku w dniu 22 czerwca po raz 5 organizowaliśmy Festyn Parafialny. Festyn rozpoczął się mszą św. odprawioną w tutejszym kościele. Po mszy św. na placu przykościelnym na wszystkich uczestników czekała duża dawna emocji: świetna pogoda, muzyka na żywo, występ zespołu ewangelizacyjnego, ciekawe pokazy artystyczne najmłodszych ze szkół i przedszkoli tutejszej parafii, a także loteria fantowa z mnóstwem ciekawych nagród. Wszyscy bawili się wyśmienicie.Muzycy zespołu ewangelizacyjnego „30 Synów 40 Wnuków Jeżdżących na 70 Osiołkach” łącznie z księdzem Łukaszem, tutejszym wikarym, szybko nawiązali kontakt z publicznością, która chętnie włączyła się do wspólnej zabawy. Świetnie prezentowali się najmłodsi artyści z przedszkoli i szkół podstawowych w Wysocku Małym, Wysocku Wielkim i Wtórku. Za swoje występy otrzymali gromkie brawa.
Jak co roku dużo emocji wzbudzała loteria fantowa. Los kosztował 3 zł, a nagrody, a było ich około 300, były naprawdę okazałe. Np. 4 rowery, odzież, sprzęt sportowy, sprzęt AGD.
Licznie oblegane były stoiska gastronomiczne z własnymi wypiekami, żurkiem, przygotowanym przez Piotra Walkowskiego, Prezesa Izby Rolniczej, a także stoiska z lodami i napojami.
Organizatorami tej niezwykle udanej imprezy, oprócz Grupy Charytatywnej, byli: ks. kanonik Jan Henryk Witkowski – proboszcz parafii, ks. Łukasz Kręczyński – tutejszy wikary, Rada Parafialna oraz pp. Henryk Kwiecień i Piotr Walkowski.

Dochód z imprezy zostanie przeznaczony na wiele akcji charytatywnych na terenie parafii np.:
-         zakup zeszytów i podręczników dla dzieci i młodzieży
-         stypendium dla uzdolnionego ucznia szkoły ponadgimnazjalnej lub studenta
-         pomoc rodzinom będącym w trudnej sytuacji materialnej, rodzinom wielodzietnym, patologicznym, osobom niepełnosprawnym
-         pomoc w przypadku zdarzeń losowych i w sytuacjach kryzysowych oraz długotrwałej i ciężkiej chorobie
-         przygotowanie paczek świątecznych (Boże Narodzenie, Wielkanoc)
-         akcję letnią – kolonie dla dzieci i osób niepełnosprawnych w Przedborowie
-         i wiele innych
Impreza nie mogłaby się odbyć bez licznych sponsorów, którzy bardzo chętnie włączyli się do akcji wspomagającej. Głównym dobroczyńcą V Festynu Parafialnego było Stowarzyszenie Fundusz Grantowy Dobrego Sąsiedztwa dla Ostrowa Wielkopolskiego, któremu z tego miejsca składamy serdeczne podziękowania.

Maria Balcerek


Dane kontaktowe:

Parafialna Grupa Charytatywna
ul. Kościelna 1
63-400 Wysocko Wielkie
Tel. 062 736 16 79
691 290 367

 

Pozostałe podstrony: