Dzisiaj jest poniedziałek, 25 maja 2020 r., imieniny: Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny
Jesteś tutaj: › BENEFICJENCI 4 › BENEFICJENCI 4 EDYCJI › Gmina Miasto Ostrów Wielkopolski
Konferencja Stowarzyszenia św. Wincentego a\'Paulo w Ostrowie Wielkopolskim.

Tytuł projektu realizowanego w ramach Czwartej Edycji Konkursu przez organizację: Ostrów Wielkopolski moją małą ojczyzną - poznawanie miasta i okolic przez młodzież szkolną w ramach działalności świetlicy socjoterapeutycznej prowadzonej przez Konferencję Stowarzyszenia św. Wincentego a\'Paulo.

Kierownik projektu
: Ewa Konieczna
Poznawanie miasta i okolic w ramach działalności świetlicy socjoterapeutycznej prowadzonej przez konferencję Stowarzyszenia św. Wincentego a\'Paulo, obejmuje swoim oddziaływaniem opiekuńczo - wychowawczym 25 dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjalnych z rodzin podopiecznych Konferencji. Działania te mają spowodować dostrzeżenie przez dzieci wartości, jakie stanowi dziedzictwo kulturowe Ostrowa Wielkopolskiego i doprowadzenia do identyfikacji młodego człowieka z małą ojczyzną. Celem jest ukształtowanie w nim poczucia własnej tożsamości, jako podstawy funkcjonowania w swoim środowisku oraz otwarcia się na społeczność i kulturę. Program obejmuje poznawanie Ostrowa poprzez organizowanie wycieczek z przewodnikiem turystycznym, podczas których dzieci poznają legendy i podania o Ostrowie i okolicach, historię i zabytki miasta, położenia geograficznego i środowiska przyrodniczego, ludzi zasłużonych dla miasta w różnych dziedzinach życia społecznego, kulturalnego i sportowego, a także spotkanie z przedstawicielami władz miasta. Dla sprawdzenia wiadomości dzieci organizowane są konkursy: wiedzy, literacki i plastyczny.


Dane kontaktowe organizacji:
Konferencja Stowarzyszenia św. Wincentego a\'Paulo im. Kazimierza Rolewskiego przy Konkatedrze w Ostrowie Wielkopolskim.
ul. Kardynała Ledóchowskiego 4
63-400 Ostrów Wielkopolski
tel. 695 336 296

e-mail: biuro@bwk.pl
http://www.apaulo.ostrowianka.pl

Pozostałe podstrony: