Dzisiaj jest poniedziałek, 25 maja 2020 r., imieniny: Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny
Jesteś tutaj: › BENEFICJENCI 4 › BENEFICJENCI 4 EDYCJI › Gmina Miasto Ostrów Wielkopolski
Stowarzyszenie Kulturalno-Edukacyjne Ostrów Wielkopolski Zachodni

Logo Stowarzysznia Ostrów Wielkopolski Zachodni

Tytuł projektu realizowanego w ramach Czwartej Edycji: "Ostrowskie kamienice - wieże i wieżyczki"
Opis projektu:
Wnioskodawcą jest Stowarzyszenie Kulturalno Edukacyjne Ostrów Wielkopolski Zachodni. Kierownikiem projektu jest Marek Nowak, koordynatorem projektu w Szkole Podstawowej nr 7 jest Krystyna Fischer Bąk. Projekt otrzymał dofinansowanie z Funduszu Grantowego Dobrego Sąsiedztwa dla Ostrowa Wielkoppolskiego w wysokości 3 tys. zł. Patronat medialny nad projektem objęła "Gazeta Ostrowska". Projekt jest realizowany przy współpracy ze Szkołą Podstawową nr 7 przy ul. Bema oraz z Biblioteką Publiczną im. Stefana Rowińskiego. Realizacja projektu rozpoczęła się w dniu 20.03.08r. kiedy to SP nr 7 ogłosiła konkurs fotograficzny pt:" Ostrowskie kamienice w oczach dzieci i młodzieży". Konkurs został skierowany do wszystkich szkół podstawowych i gimnazjalnych miasta Ostrowa Wlkp. Rozstrzygnięcie konkursu poprzedziły zajęcia warsztatowe, które odbyły się w Szkole Podstawowej nr 7. W marcu 2008 r. odbyła się prelekcja współautora wystawy fotograficznej "Ostrowskie kamienice - wieże i wieżyczki" Krzysztofa Dery pt:"Fotografia wczoraj i dziś". W kwietniu 2008 r. również w SP nr 7 odbyły się zajęcia warsztatowe z Markiem Nowakiem na temat "Moje podróże w fotografii". W maju 08r. w Ostrowskim Centrum Kultury odbyły się kolejne zajęcia warsztatowe z Jarosławem Grabarkiem, który oprowadził dzieci ze SP nr 7 po swojej wystawie fotograficznej. Zajęcia odbyły się pod tytułem "Fotografia koncertowa". Na konkurs fotograficzny "Ostrowskie kamienice w oczach dzieci i młodzieży" wpłynęło ponad 60 prac. W końcu maja w Bibliotece Publicznej im. S. Rowińskiego odbyły się obrady jury w składzie: kierownik projektu Marek Nowak, współautorzy wystawy fotograficznej "Ostrowskie kamienice - wieże i wieżyczki" Jarosław Grabarek i Krzysztof Dera, dyrektor Biblioteki Publicznej Włodzimierz Grabowski, dyrektor SP nr 7 Marzena Czapracka, dyrektor Galerii Sztuki Współczesnej Cezary Janiszewki oraz pracownik MDK Teresa Burkietowicz, a także koordynator projektu w SP nr 7 Krystyna Fischer Bąk. Jury przyznało nagrody w kategorii szkoły podstawowe i gimnazja. Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu odbyło się w SP nr 7. Uroczystość miała charakter międzynarodowy. Uczestniczyli w niej nauczyciele zaprzyjaźnionych ze SP nr 7 szkół z Niemiec, Francji i Rumunii.
Kolejnym punktem reaalizacji projektu "Ostrowskie kamienice - wieże i wieżyczki" było wydanie w miesiącu sierpnu zestawu widokówek prezentujących najciekawsze zdjęcia z wystawy. Na początku września nastąpiło otwarcie pokonkursowej wystawy fotograficznej pt: "Ostrowskie kamienice w oczach dzieci i młodzieży" w Bibliotece Dziecięcej przy ul. Królowej Jadwigi. Kulminacyjnym punktem projektu było otwarcie w dniu 03.09.08r. o godz. 17.00 wystawy fotograficznej pt: "Ostrowskie kamienice - wieże i wieżyczki" w Bibliotece Publicznej im. Stefana Rowińskiego. Na wystawie swoje spojrzenie na ostrowskie wieże i wieżyczki w formi zdjęć zaprezentowało trzech fotografików:

Marek Nowak - ur. w 1965 roku w Ostrowie Wielkopolskim, absolwent I LO, w 1989r. ukończył Wydział Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Od 1991 roku pracuje w Areszcie Śledczym na stanowisku wychowawcy ds. kulturalno - oświatowych. Autor indywidualnych wystaw fotograficznych „Alpy" w 2005 r. i „Maroko" w 2006r. W latach 2205 i 2006 laureat II miejsca, a w 2007 r. III miejsca w konkursie fotograficznym „Ostrowskie kamienice".
http://pl.trekearth.com/members/Gustaw/

Krzysztof Dera - ur. w 1954 r. w Ostrowie Wielkopolskim, z wykształcenia inżynier mechanik, nauczyciel Zespołu Szkół Technicznych w ostrowie Wielkopolskim, od 2002 roku na emeryturze. Fotografuje amatorsko od ponad ćwierć wieku. Interesują go głównie pejzaże, architektura, ginące zabytki, kościoły, przydrożne kapliczki. Laureat wielu konkursów fotograficznych m.in. w 1993 roku I miejsce w konkursie „Ostrów Wielkopolski - cztery pory roku", w 200o r. III nagroda w Wieży Ciśnień w Kaliszu, w 2003 r. II nagroda w konkursie Powiatowej Galerii „Wspomnienia z wakacji", w 2004 r. I nagroda w konkursie Radia Centrum „Zabytki Południowej Wielkopolski", w 2004 II miejsce, a w 2005 r. I miejsce w konkursie fotograficznym „ostrowskie kamienice".  www.fotofis.info

Jarosław Nordyk Grabarek - ur. w 1978 roku w Ostrowie Wielkopolskim, z zawodu technik mechanik, elektryk taboru kolejowego. Pracuje w zakładzie fotograficznym. Od wielu lat pasjonuje się fotografią - szczególnie o tematyce koncertowej. Prowadził kółko fotograficzne w PIK Ostrów. Laureat wielu konkursów krajowych - m.in. „Foto - Odlot" - Rzeszów, „W obiektywie" - Kalisz, „REMIS" - Ostrów; autor kilku wystaw indywidualnych i zbiorowych. Ostatnia wystawa w maju 2008 w OCK „Mój koncert". W 2006 r. III nagroda w konkursie fotograficznym „Ostrowskie kamienice", w 2007 I nagroda. Autor fotografii na okładkach płyt BIG CYCa, Czarno Czarnych, Irka Głyka. Publikuje na łamach różnych czasopism m.in. Jazz Forum.
www.grabarek.icx.pl


Adres Stowarzyszenia:

Stowarzyszenie Kulturalno - Edukacyjne Ostrów Wiekopolski Zachodni
ul. Gen. Józefa Bema 30
63-400 Ostrów Wielkopolski
tel. 062 735 99 50.

 

Pozostałe podstrony: