Dzisiaj jest poniedziałek, 25 maja 2020 r., imieniny: Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny
Jesteś tutaj: › BENEFICJENCI 4 › BENEFICJENCI 4 EDYCJI › Gmina Miasto Ostrów Wielkopolski
Stowarzyszenie Kulturalne Gwiazda

Grupa Akrobatyczno-Baletowa GWIAZDA

GRUPA AKROBATYCZNO - BALETOWA "GWIAZDA" z Młodzieżowego Domu Kultury w Ostrowie Wielkopolskim instnieje 12 lat. Liczy 48 dziewczynek w wieku 6 - 15 lat. Zespół ma w swoim repertuarze Polskie Tańce Narodowe, tańce klasyczne, irlandzkie, step amerykański i step irlandzki.

Tytuł projektu realizowanego w ramach Czwartej Edycji: "Zatańczmy Razem - koncert Polsko - Irlandzki".

kierownik projektu: ALina Janikowska. Projekt miał na celu przybliżenie lokalnej społęczności kulturę krajów, któe w ostatnich czasach tak bardzo się zbliżyły, (Irlandię i Polskę). Wspólny koncert był dlatego celu doskonałą okazją , uczestnicy poznali naszą rodzimą kulturę, nasze miasto. Wspólny taniec zarówno polski narodowy jak i irlandzki był doskonałym połączeniem dwóch kultur.

W przedstawieniu taneczno-muzycznym wystąpiło 47 dziewczynek z zespołu "Gwiazda" prowadzonego przez Alinę Janikowską oraz grupa (17 osób) tańca irlandzkiego z Irlandii. Zespół ten został wyłoniony z kilku propozycji Komisji Tanecznew Irlandii. W przygotowanie tak niecodziennego koncertu zostali włączeni: Szkoła Muzyczna, któa przygotwała oprawę muzyczną na żywo, rodzice dziewczynek z zespołu "Gwiazda", członkowie Stowarzyszenia, pracownicy MDK. W holu kin Komeda zorganizowano wystawę poświęconą osiągnieciom występujących zespołów. Na ekranie podczas koncertu prezentowane były zdjęcia z widokami naszych miast i naszych ojczyzn. Całość imprezy została upamietniona na zdjeciach i DVD.

Więcej informacji nt. realizacji projektu i o zespole Gwiazda znajdą Państwo na stronie internetowej www.gwiazda.ostrowianka.pl


Dane kontaktowe Stowarzyszenia:

Kierownik Zespołu
Alina Janikowska
tel. 505327333
alina_janikowska@op.pl

Młodzieżowy Dom Kultury
63-400 Ostrów Wielkopolski
ul. Gimnazjalna 5
tel. 062 7355027

Pozostałe podstrony: