Dzisiaj jest poniedziałek, 25 maja 2020 r., imieniny: Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny
Jesteś tutaj: › BENEFICJENCI 4 › BENEFICJENCI 4 EDYCJI › Gmina Miasto Ostrów Wielkopolski
Klub Sportowy MARATON
W ramach Czwartej Edycji Konkursu Klub Sportowy Maraton realizuje projekt:

"Grand Prix Ostrowa Wielkopolskiego w biegach ulicznych".


Opis poszczególnych etapów biegu:

Sierpniowy bieg na dystansie 6 km w ramach cyklu Grad Prix Ostrowa Wlkp. 2008

W niedzielę 3 sierpnia 2008 rozegraliśmy kolejne zawody w ramach cyklu Grand Prix Ostrowa Wielkopolskiego 2008. Pogoda była słoneczna, temperatura około 27 stopni. Nie są to idealne warunki dla biegaczy, ale nam to nie przeszkadza. Przychodzą grupki osób o różnym poziomie możliwości i bawi nas rywalizacja z dobrze sobie znanymi przeciwnikami. Pojawia się coraz więcej "młodych (niekoniecznie wiekiem) wilczków", którzy starają się pokonać "weteranów szos". W zawodach startuje coraz więcej osób. Tym razem bieg ukończyło 40 zawodniczek i zawodników. Na czerwcowym maratonie także rozegranym w ramach Grand Prix do mety dotarło 110 ze startujących, ale maraton cieszy się zainteresowaniem biegaczy z całej Polski.

Wysoka temperatura odbiła się to trochę na wynikach, chociaż widać, że część osób mocno trenuje i poszło im lepiej niż w lipcu. Zawody z czasem 21:13 wygrał Ryszard Płochocki z Supermaratonu Kalisz, drugie miejsce z czasem 21:30 zajął Krzysztof Perz z Ostrowa Wlkp., a trzeci dobiegł do mety Radosław Adamus z KS Maraton Ostrów. Radek ukńczył zawody w czasie 21:34. i jest to jego kolejny bardzo dobry występ. Radek pokonał znanego zawodnika z Ostrowa Piotra Taczkę, który tym razem był na mecie czwarty. W wysokiej formie są reprezentanci KS Maraton: Eugeniusz Walczak, Artur Widziński, Witold Sitek i Michał Cempel. Na zakończenie imprezy Witold Olejniczak - prezes KS Maraton Ostrów, wręczył zwycięzcom upominki.

Zapraszamy wszystkich na kolejne zawody, które odbędą się 13.09.2008 o godzinie 16:00. Start i meta na Rynku.

Jacek Matysiak
KS Maraton Ostrów

Więcej informacji dotyczących projektu dofinansowywanego z tegorocznej Edycji Funduszu Grantowego znajdą Państwo na stronie Klubu www.ksmaraton.livenet.pl


Adres Klubu:

Klub Sportowy Maraton
ul. Raszkowska 4
63-400 Ostrów Wielkopolski
tel. 62 591 27 01

e-mail: ostrow@ksmaraton.livenet.pl

Pozostałe podstrony: